Τετάρτη 26 Αυγούστου 2009

Δόξα Ζηλευτού - Παμφθιωτικός 2-4

Νικήτρια έφυγε η ομάδα μας από την έδρα του Ζηλευτού στο δεύτερο φιλικό της χρονιάς. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο 20λεπτο με 0-2 τα γκολ πέτυχαν οι Παρούσης Μάκης με ωραίο πλασέ και Κισσούδης Γιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος με ωραία προσπάθεια (video). Έτσι έληξε και το ημίχρονο με την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και έδειξαν από νωρίς ότι δεν θα τα παρατήσουν. Έτσι πολύ γρήγορα θα καταφέρουν να μειώσουν και να ισοφαρίσουν το σκόρ με 2 όμορφα γκολ. Όμως δεν θα σταματήσουν εκεί. Η πίεσή τους συνεχίστηκε και χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες. Όμως σε μία ανυποψίαστη φάση φάνηκε η κλάση του Ταμπακολόγου Κώστα που με άλλη μία φοβερή κάθετη πάσα θα βγάλει τον Χαλαστάνη τετ α τετ με τον τερματοφύλακα αυτός θα κερδίσει και μία κόντρα και σε κενή εστία θα γράψει το 2-3 κόντρα στην ροή του αγώνα. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ισορρόπησε και ο Παμφθιωτικός ξαναβγήκε μπροστά. Έτσι λίγο πριν το τέλος θα χτυπήσει και πάλι ο Χαλαστάνης με μία ατομική ενέργεια μέσα στην περιοχή μετά από πάσα του Κισσούδη. Κορυφαίοι για τον Παμφθιωτικό για άλλη μία φορά οι Χαλαστάνης,Παρούσης Γ., Ταμπακολόγος Κ. και Κομπόλιας, αλλά πολύ καλοί επίσης και οι Ταμπακολόγος Π.,Παρούσης Μ. και Κατσαρός.